Bugun, 2-iyun kuni soat 15:28 atrofida Toshkent shahar Mirobod tumanida Yutong yo‘lovchi tashuvchi avtobusi va BYD avtomobili ishtirokida yo‘l-transport hodisasini sodir bo‘ldi.
"Toshshahartrans" AJ Matbuot xizmatining yozishicha BYD haydovchisi chorrahada svetaforning ta’qiqlovchi qizil chirog‘iga bo‘ysunmasdan harakatlanishi natijasida avtobus bilan to‘qnashib ketgan.
Dastlabki ma’lumotga ko‘ra, avtobus haydovchisi K.D. va BYD haydovchisi tez-tibbiy yordam xodimlari hamrohligida 1-sonli klinik shifoxonasiga yuborilgan.
Sodir etilgan yo‘l-transport hodisasi o‘rnatilgan tartibda Toshkent shahar IIBB YHXB mas’ul xodimlari tomonidan rasmiylashtirilgan.

• 335 количество просмотров
Оба водителя в сопровождении медиков скорой помощи доставлены в Республиканскую клиническую больницу.
2 июня примерно в 15:28 на перекрестке улиц Нукус и Т. Шевченко произошло столкновение автомобиля BYD и пассажирского автобуса Yutong.
Сообщается, что автобус, обслуживающий городской маршрут №16, под управлением водителя К.Д., 1973 г. р., двигался по улице Нукус в Мирабадском районе. Во время поворота налево на улицу Т. Шевченко на перекрестке улиц Нукус и Т. Шевченко с ним столкнулся автомобиль BYD, который пытался проехать перекресток на красный свет светофора.
После ДТП оба водителя в сопровождении медиков скорой помощи были доставлены в Республиканскую клиническую больницу №1, где им была оказана необходимая медицинская помощь.