• 16592 marta o'qildi
Ariza beruvchi davlat xizmatidan foydalanish uchun davlat xizmatlari markaziga o‘zi kelib murojaat etadi yoki davlat xizmatlaridan elektron shaklda foydalanish uchun YaIDXPdan ro‘yxatdan o‘tadi.
Davlat xizmati ko‘rsatilganligi uchun yaroqsiz holatga kelgan yoki yo‘qotilgan mehnat daftarchasidagi 1 ta tashkilotdagi ishga kirgan va ishdan bo‘shaganligi bo‘yicha yozuvlarni tasdiqlash uchun bazaviy hisoblash miqdorining 0,08 barobari miqdorida yig‘im undiriladi.
• Ariza beruvchi tomonidan davlat xizmatini ko‘rsatish uchun yig‘imni to‘lamaslik davlat xizmatini ko‘rsatishni rad etish uchun asos hisoblanadi.
• Davlat xizmatini ko‘rsatishni boshqa asoslar bo‘yicha rad etish taqiqlanadi.
Ariza beruvchi davlat xizmatlari markaziga kelib murojaat etgan taqdirda, uning so‘rovnomasi davlat xizmatlari markazi xodimi tomonidan to‘ldirilib, ariza beruvchi tomonidan tasdiqlangandan so‘ng 10 daqiqa mobaynida, YaIDXP orqali murojaat etganda, avtomatik tarzda tegishli davlat arxiviga elektron shaklda yuboriladi.
Tegishli davlat arxivi so‘rovnoma tushgan vaqtdan boshlab yo‘qotilgan mehnat daftarchasidagi yozuvlarni tasdiqlashga oid ma’lumotnomalar uchun 20 ish kunidan oshmagan muddatda tegishli QR-kodli (matrik shtrixli kod) ma’lumotnomani shakllantiradi hamda (o‘zi kelib murojaat etgan taqdirda) tegishli davlat xizmatlari markaziga yoki (elektron shaklda murojaat etgan taqdirda) YaIDXP orqali elektron shaklda ariza beruvchiga yuboradi. Bunda to‘langan yig‘im, agar mavjud bo‘lsa, bank xizmati to‘lovini ayirgan holda, so‘rovnomani qabul qilgan arxivdan so‘rovnomani bajargan arxivga o‘tkaziladi.

• 15626 количество просмотров
Для получения услуги заявитель лично обращается в Центр государственных услуг или регистрируется в ЕПИГУ для использования государственной услуги в электронном виде.
Плата, равная 0,08 БРВ взимается за оказание государственной услуги о подтверждении записи о приеме на работу и увольнении в 1 организацию в трудовой книжке, пришедшей в негодное состояние или утерянное.
• Неуплата заявителем платы за оказание государственной услуги является основанием для отказа в оказании государственной услуги.
• Отказ в предоставлении государственной услуги по другим основаниям запрещен.
При личном обращении заявителя в Центр государственных услуг, заявление заполняется сотрудником и после утверждения заявителем, либо в электронной форме через ЕПИГУ автоматически отправляется в электронном виде в соответствующий государственный архив в течение 10 минут.
Соответствующий государственный архив в течение 20 рабочих дней с момента получения запроса формирует справку с соответствующим QR-кодом (штрих-кодом) для справки о подтверждении утерянных записей в трудовой книжке в соответствующий Центр госуслуг или ​​отправляет заявителю в электронном виде через ЕПИГУ. В этом случае уплаченная сумма, если таковая имеется, переводится в архив, откуда получен запрос, за вычетом платы банковских услуг.