• 12532 marta o'qildi
Qarorga ko‘ra, 2022-yil 1-iyuldan sport sohasidagi maktabdan tashqari nodavlat sport-ta’lim muassasalarini davlat tomonidan qo‘llab-quvvatlashning quyidagi choralari joriy etiladi:
• 2024-yil 1 yanvardan 2026-yil 1 yanvargacha nodavlat sport-ta’lim muassasasi tomonidan xizmatlarni ko‘rsatish uchun foydalaniladigan bino va inshootlar ijara to‘lovi xarajatlarini 50 foizga kamaytirish.
Nufuzli xalqaro sport musobaqalarida g‘olib va sovrindor bo‘lgan sportchilarni tayyorlagan nodavlat sport-ta’lim muassasalari trenerlariga bir martalik pul mukofotlari to‘lanadi.

• 12533 количество просмотров
Согласно Постановлению, с 1 июля 2022 года введены следующие меры государственной поддержки внешкольных негосударственных спортивно-образовательных учреждений в сфере спорта:
• уменьшение в период с 1 января 2024 года по 1 января 2026 года на 50 процентов расходов по аренде зданий и сооружений, используемых негосударственными спортивно-образовательными учреждениями для оказания услуг.
Тренерам негосударственных спортивно-образовательных учреждений, подготовившим спортсменов-победителей и призеров престижных международных спортивных соревнований, выплачиваются единовременные денежные премии.