• 14176 marta o'qildi
Manfaatlar to‘qnashuvi to‘g‘risidagi axborotni oshkor etish davlat organining yoki boshqa tashkilotning xodimi tomonidan mavjud manfaatlar to‘qnashuvi to‘g‘risida xabarnoma hamda ehtimoliy manfaatlar to‘qnashuvi to‘g‘risida deklaratsiya taqdim etish orqali amalga oshiriladi.
Ehtimoliy manfaatlar to‘qnashuvi to‘g‘risidagi deklaratsiyada quyidagi ma’lumotlar ko‘rsatilishi kerak:
• davlat organi yoki boshqa tashkilot xodimining lavozimi hamda uning familiyasi, ismi, otasining ismi, shuningdek uning jismoniy shaxsning shaxsiy identifikatsiya raqami;
• davlat organi yoki boshqa tashkilot xodimi yaqin qarindoshlarining familiyasi, ismi va otasining ismi, ularning jismoniy shaxsning shaxsiy identifikatsiya raqami (mavjud bo‘lgan taqdirda), shuningdek ish joyi va lavozimi;
• davlat organining yoki boshqa tashkilotning xodimi yoki uning yaqin qarindoshlari aktsiyador bo‘lgan aktsiyadorlik jamiyatining rasmiy nomi va uning soliq to‘lovchining identifikatsiya raqami;
• davlat organi yoki boshqa tashkilot xodimining yaqin qarindoshi muassis (ishtirokchi), boshqaruv organi a’zosi bo‘lgan yuridik shaxsning rasmiy nomi, shuningdek uning soliq to‘lovchining identifikatsiya raqami.

• 14177 количество просмотров
Согласно Закону Республики Узбекистан "О конфликте интересов", раскрытие информации о конфликте интересов будет осуществляться путем представления сотрудником государственного органа или иной организации уведомления о реальном конфликте интересов и декларации о потенциальном конфликте интересов.
Декларация о потенциальном конфликте интересов должна содержать следующие сведения:
• должность сотрудника государственного органа или иной организации и его фамилию, имя, отчество, а также его персональный идентификационный номер физического лица;
• фамилию, имя и отчество близких родственников сотрудника государственного органа или иной организации, их персональный идентификационный номер физического лица (при его наличии), а также место работы и должность;
• официальное наименование акционерного общества, акционером которого является сотрудник государственного органа или иной организации, или его близкие родственники и его идентификационный номер налогоплательщика;
• официальное наименование юридического лица, учредителем (участником), членом органа управления которого являются близкие родственники сотрудника государственного органа или иной организации, а также его идентификационный номер налогоплательщика.