• 14298 marta o'qildi
Yotoqxona bilan qamrab olinmagan va o‘ziga yoki ota-onasi (qonuniy vakillari)ga tegishli bo‘lmagan uyda ijara huquqi asosida yashaydigan davlat OTMlari talabalarining oylik ijara to‘lovi bir qismini qoplab berish belgilangan.
Bunda talabgorlarga oylik ijara to‘lovining bir qismi ijara shartnomasining summasidan qat’iy nazar, quyidagi miqdorda to‘lanadi.
• Toshkent shahrida — BHMning bir baravari;
• qolgan hududlarda — BHMning yarim baravari.
Bitta turar joyda 2 va undan ortiq talaba ijara huquqi asosida yashagan holatlarda, ularning barchasi ijara shartnomasida qayd etilgan bo‘lishlari shart.
Ariza berish uchun talaba belgilangan shakldagi anketa-arizani ikki nusxada to‘ldirib, ijara shartnomasi nusxasi bilan o‘zi ta’lim olayotgan fakulьtetning yoshlar bilan ishlash bo‘yicha dekan o‘rinbosari yoki OTMining talabalarni turar joy bilan ta’minlash ishlarini muvofiqlashtiruvchi bo‘limiga topshirishi lozim.

• 13302 количество просмотров
Возмещение части ежемесячной арендной платы студентам государственных вузов, не обеспеченных местом в общежитиях, проживающим на правах аренды в доме, не принадлежащем ни им, ни их родителям (законным представителям).
При этом, претенденту (студенту, получившему положительное заключение комиссии о возмещении части арендной платы) выплачивается часть ежемесячной арендной платы в следующих размерах:
• в Ташкенте — 1 БРВ;
• в остальных регионах— 0,5 БРВ.
Если на правах аренды в одном доме (квартире) проживают два и более студентов — все они должны быть указаны в договоре аренды.
Для подачи заявления студент должен сдать заместителю декана по работе с молодежью своего факультета либо в отдел по координации работы по обеспечению жильем студентов вуза заполненную в двух экземплярах анкету-заявление установленной формы и копию договора аренды.