• 2723 marta o'qildi
Ko‘rish va harakatlanish bo‘yicha cheklovlarga ega bolalarning ixtisoslashtirilgan maktablar, internatlar, inklyuziv sinflar va reabilitatsiya markazlariga borib-kelish transport xarajatlari subsidiya asosida qoplab beriladi.
Buning uchun ota-ona yoki qonuniy vakil my.gov.uz orqali Subsidiya olish uchun ariza yuboradi.
Ariza 30 daqiqa ichida ko‘rib chiqiladi va tasdiqlanadi.
Qoplanadigan xarajat miqdori:
Ijtimoiy himoya reestrida bo‘lsa — har bir qatnov to‘lovining 100% (oyiga BHMning 1.2 baravaridan oshmagan holda)
Reestrda bo‘lmasa — har bir qatnov to‘lovining 60% (oyiga BHMning 1.2 baravaridan oshmagan holda)
Eslatma:
Subsidiya ijtimoiy ahamiyatga ega transport xizmatini ko‘rsatuvchi tashkilotlar xizmatlaridan foydalanish uchun ajratiladi.
Yo‘lovchi tashish xizmatini ko‘rsatadigan tashkilotlar ushbu dasturda ishtirok etish uchun «Inson» ijtimoiy xizmatlar markazlariga murojaat qilishlari mumkin.

• 2722 количество просмотров
Дети с нарушениями зрения и опорно-двигательного аппарата смогут получать компенсацию транспортных расходов на поездки в специализированные школы, интернаты, инклюзивные классы и реабилитационные центры на основе субсидий.
Для этого родитель или законный представитель подает заявку на получение субсидии через портал my.gov.uz.
Заявка рассматривается и утверждается в течение 30 минут.
Размер возмещаемых расходов:
• если ребенок включён в Реестр социальной защиты — 100 % стоимости каждой поездки (но не более 1,2-кратного размера БРВ в месяц);
• если не включён в Реестр — 60 % стоимости каждой поездки (но не более 1,2-кратного размера БРВ в месяц).
Напоминание:
Субсидия выделяется для пользования услугами организаций, оказывающих социально значимые транспортные услуги.
Организации, предоставляющие услуги по перевозке пассажиров, могут обратиться в центры социальных услуг «Инсон» для участия в этой программе.