• 1118 marta o'qildi
“Xorijdagi bo‘sh ish o‘rinlarini xususiy bandlik agentliklari o‘rtasida taqsimlash tartibi to‘g‘risida”gi nizom Adliya vazirligida davlat ro‘yxatidan o‘tkazildi (ro‘yxat raqami: 3772-son, 09.02.2026-y.).
Ushbu Nizom Migratsiya agentligi tomonidan xorijiy ish beruvchilar va rekruting tashkilotlaridan jalb qilingan bo‘sh ish o‘rinlarini xususiy bandlik agentliklari o‘rtasida ochiq tanlov yo‘li bilan taqsimlash tartibini belgilaydi.
Agentlik xorijiy ish beruvchilar va rekruting tashkilotlaridan jalb qilingan bo‘sh ish o‘rinlari to‘g‘risidagi ma’lumotlarni elektron platformada e’lon qiladi.
Bu haqida xususiy bandlik agentliklarining elektron platformadagi shaxsiy kabinetlariga avtomatik ravishda xabarnoma yuboriladi.

• 1119 количество просмотров
Данный Порядок устанавливает процедуру распределения вакансий, привлечённых Агентством по миграции от иностранных работодателей и рекрутинговых организаций, между частными агентствами занятости на основе открытого конкурса.
Агентство размещает информацию о привлечённых от иностранных работодателей и рекрутинговых организаций вакансиях на электронной платформе.
Об этом автоматически направляется уведомление в личные кабинеты частных агентств занятости на электронной платформе.
⛔️ Срок размещения объявления о квотах не может быть менее 5 рабочих дней.
Частные агентства занятости вправе подать заявку с момента размещения объявления о квотах до истечения указанного в нём срока.