• 39396 марта ўқилди
Тошкент давлат юридик университети магистратурасига кундузги, сиртқи, кечки ва масофавий таълим шакллари бўйича ўқишга қабул қилинади.
Ўзбекистон Республикаси фуқаролари учун ТДЮУ магистратурасига кириш имтиҳонлари 5 августдан 25 августгача бўлган муддатда тест синовлари шартида ўтказилади.
Тест синовлари ўтказиладиган фанларларнинг ўқув дастурлари ҳамда ўқув адабиёт (дарслик ва ўқув қўлланма)ларининг рўйхати тест синовлари бошланишидан камида 2 ой олдин тест топшириқларини шакллантириш учун Давлат тест марказига тақдим этилади ва ТДЮУ веб-сайтига жойлаштирилади.
• ТДЮУ магистратурасига ўқишга кириш учун абитуриентлар Ўзбекистон Республикаси Ягона интерактив давлат хизматлари портали ёки Давлат тест марказининг расмий веб-сайти орқали рўйхатдан ўтади.
• Абитуриентлар ҳар йили 1 июлдан 30 июлгача (шу куни ҳам) бўлган муддатда рўйхатдан ўтади.
Рўйхатдан ўтиш учун зарур ҳужжатлар:
• олий маълумот тўғрисидаги диплом (ёки дипломдан кўчирма — Ўзбекистон Республикаси олий таълим муассасаларини давлат гранти бўйича ўқиб тугатганлар учун) берилган таълим муассасаси номи, серияси, рақами;
• хорижий тилни В2 даражасида билиш даражаси тўғрисидаги миллий ёки унга мос даражадаги халқаро сертификат;
• давлат стипендиялари билан тақдирлаш тўғрисидаги ҳужжат — мавжуд бўлганда.
Тест синови топшириладиган фанлар мажмуаси, баҳолаш мезонлари, тест топшириқлари сони ҳамда вақт меъёрлари ТДЮУ томонидан Давлат тест маркази билан келишган ҳолда белгиланади.
Тошкент давлат юридик университети магистратурасига хорижий фуқароларни ўқишга қабул қилиш тартиби.
Тошкент давлат юридик университети магистратурасига айрим тоифадаги абитуриентларни кириш тест синовларисиз қабул қилиш тартиби

• 39399 количество просмотров
Прием в магистратуру Ташкентского государственного юридического университета осуществляется по очной, заочной, вечерней и дистанционной форме обучения.
Вступительные экзамены в магистратуру Ташкентского государственного университета для граждан Республики Узбекистан будут проводиться с 5 по 25 августа в форме тестирования.
Испытания проводит Государственный центр тестирования.
Перечень учебных программ и учебников (учебных пособий) по тестируемым предметам должен быть представлен в Государственный центр тестирования для формирования тестовых заданий не менее чем за 2 месяца до начала тестирования и размещен на сайте ТГЮУ.
Для поступления в магистратуру Ташкентского государственного университета поступающие регистрируются через Единый интерактивный портал государственных услуг Республики Узбекистан или официальный сайт Государственного центра тестирования.
Претенденты должны регистрироваться ежегодно с 1 по 30 июля (в тот же день).
Документы, необходимые для регистрации
• наименование, серия, номер учебного заведения, по которому выдается диплом о высшем образовании (или выписка из диплома - для выпускников высших учебных заведений Республики Узбекистан по государственному гранту)
• национальный или эквивалентный ему международный сертификат о знании иностранного языка на уровне В2;
• документ о присуждении государственной стипендии — при наличии.
Набор предметов, подлежащих тестированию, критерии оценивания, количество тестовых заданий и нормы времени определяются ТГЮУ по согласованию с Государственным центром тестирования.
Порядок приема иностранных граждан в магистратуру Ташкентского государственного юридического университета.
Порядок приема отдельных категорий поступающих в магистратуру Ташкентского государственного юридического университета без вступительных испытаний