• 10874 марта ўқилди
Товар сифатида транзит олиб ўтилаётган автотранспорт воситалари — хорижий давлатларнинг рўйхатга олиш идораларида рўйхатдан чиқарилган ёки рўйхатида бўлмаган хорижий давлатга Ўзбекистон Республикаси ҳудуди орқали транзит олиб ўтилаётган автотранспорт воситалари;
хорижий автотранспорт воситалари — хорижий давлатларнинг рўйхатга олиш идораларида рўйхатда турган ва Ўзбекистон Республикаси ҳудудига:
• чет эл фуқаролари ва Ўзбекистон Республикаси ҳудудида доимий яшаш жойига эга бўлмаган фуқаролиги бўлмаган шахсларнинг шахсий эҳтиёжларини қондириш;
• юклар ва йўловчиларни халқаро ташиш мақсадларида вақтинча олиб кириладиган автотранспорт воситалари

• 8505 количество просмотров
Автомобильные средства, перемещаемые транзитом в качестве товара - автотранспортные средства, снятые с учета или не состоявшие на учете в регистрационных ведомствах иностранных государств и перемещаемые транзитом в иностранное государство через территорию Республики Узбекистан.
Иностранные автотранспортные средства - автотранспортные средства, состоящие на учете в регистрационных ведомствах иностранных государств и временно ввозимые на территорию Республики Узбекистан в целях:
• удовлетворения личных потребностей иностранных граждан и лиц без гражданства, не имеющих постоянного места жительства на территории Республики Узбекистан;