“Халқаро шартномага қўшилиш тўғрисида”ги Президент қарори (ПҚ-240-сон, 30.07.2025 й.) қабул қилинди
Қарорга мувофиқ, Ўзбекистон Коррупцияга қарши курашиш бўйича давлатлараро кенгаш тузиш тўғрисидаги битимга қўшилди.
Ушбу Битим 2013 йил 25 октябрь куни Минск шаҳрида имзоланган.
Ташқи ишлар вазирлиги шартномани амалга оширишга масъул бўлган вақолатли орган тўғрисида тегишли билдиришномани депозитарийга юборади.
Вазирлар Маҳкамаси ҳамда тегишли вазирлик ва идораларнинг раҳбарлари ушбу халқаро шартнома кучга киргандан кейин унинг қоидалари бажарилишини таъминлайди.

• 3696 количество просмотров
Принято Постановление Президента «О присоединении к международному договору» (ПП-240 от 30.07.2025 г.).
Согласно постановлению, Узбекистан присоединился к Соглашению о создании Межгосударственного совета по противодействию коррупции.
Данное Соглашение было подписано 25 октября 2013 года в городе Минск.
Министерство иностранных дел направит депозитарию соответствующее уведомление о компетентном органе, ответственном за реализацию договора.
Кабинет Министров, а также руководители соответствующих министерств и ведомств обеспечат выполнение положений настоящего международного договора после его вступления в силу.