• 35287 марта ўқилди
Далолатнома ёзувининг биринчи нусхаси сақланаётган ФҲДЁ органи манфаатдор шахсларнинг аризаларига кўра ва тегишли далолатнома ёзувлари асосида такрорий гувоҳномалар беради.
Туғилганлик ҳақида такрорий гувоҳномалар фуқаролик ҳолати далолатнома ёзуви қайд этилган тегишли шахснинг ўзига, унинг ота-оналарига ёки қонунчиликда белгиланган тартибда тасдиқланган ишонч қоғозлари асосида бошқа шахсларга берилади. Вафот этган шахсга нисбатан туғилганлик ҳақида такрорий гувоҳнома берилмайди. Зарур ҳолларда, вафот этган шахснинг туғилганлиги ҳақида маълумотнома берилиши мумкин.
• Такрорий гувоҳнома олиш ҳақидаги ариза;
• Шахсини тасдиқловчи ҳужжат.
Туғилганлик ҳақида такрорий гувоҳномалар фуқаронинг ўзига, вояга етмаган шахсларнинг қонуний вакилларига ёки нотариал тартибда тасдиқланган ишончнома орқали бошқа шахсларга уларнинг аризаси асосида берилади.
Никоҳ тузилганлиги ва никоҳдан ажралганлик ҳақидаги такрорий гувоҳномалар далолатнома ёзуви қайд этилган тегишли шахсларнинг ўзларига ёки қонунчиликда белгиланган тартибда тасдиқланган ишонч қоғозига эга бўлган шахсларга берилади.
Ўлим ҳақидаги такрорий гувоҳномалар марҳумнинг яқин қариндошларига ва меросхўрларига ёки қонунчиликда белгиланган тартибда тасдиқланган ишонч қоғозига эга бўлган шахсларга берилади.

• 35291 количество просмотров
Орган ЗАГС, в котором хранится первый экземпляр записи актов, по заявлениям заинтересованных лиц и на основании соответствующих записей актов выдает повторные свидетельства.
Повторные свидетельства о рождении выдаются самому лицу, в отношении которого была зарегистрирована запись акта о гражданском состоянии, его родителям или другим лицам, имеющим заверенные в доверенности. Повторное свидетельство о рождении в отношении умершего лица не выдается. В необходимых случаях может быть выдана справка о рождении умершего лица.
При расторжении брака повторное свидетельство о заключении брака не выдается.
• заявление о получении повторного свидетельства;
• документ, подтверждающий личность.
Повторные свидетельства о рождении выдаются самому лицу, в отношении которого была зарегистрирована запись акта о гражданском состоянии, его родителям, или другим лицам, имеющим заверенные в установленном законодательстве порядке доверенности.
Повторные свидетельства о заключении и расторжении брака выдаются лицам, в отношении которых была составлена запись акта, или лицам, имеющим заверенные в установленном законодательстве порядке доверенности.
Повторные свидетельства о смерти выдаются близким родственникам и наследникам умершего или лицам, имеющим заверенные в установленном законодательстве порядке доверенности.